pl en de
Powrót

Mikrosuszarnie

Małym firmom stolarskim, które z różnych względów nie mają zamiaru budować oddzielnego pomieszczenia suszarni proponujemy całkowicie nowe podejście do problemu suszenia drewna.

Opracowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji tzw. „mikrosuszarnie”, które są doskonałym rozwiązaniem dla potrzeb suszenia niewielkich ilości drewna (0,5 do 1,5m3). Nie ma potrzeby budowy oddzielnego pomieszczenia, całkowicie gotowa suszarnia jest dostarczana przez nas i może być ustawiona w dowolnym miejscu (osłoniętym od opadów deszczu, śniegu np. pod wiatą, w hali produkcyjnej itp.). Suszarnia jest lekka, nie wymaga fundamentu, jest stosunkowo łatwo demontowalna (a zatem możliwe jest jej przestawienie w inne miejsce).

Standardowy moduł pozwala na suszenie elementów o długości do 2m. Suszarnię można rozbudować jednym lub dwoma modułami, które pozwalają na suszenie elementów odpowiednio 3m lub maksymalnie 4m.

Suszarnia może być dostarczona również w elementach do łatwego samodzielnego montażu nie wymagającego specjalnych narzędzi.